لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش اصولی و صحیح کاتالوگ خوانی رنگ مو

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کاتالوگ خوانی رنگ مو (Hair color reading chart) چگونه است؟ آیا با نحوه صحیح کاتالوگ خوانی آشنایی دارید؟ کاتالوگ‌های رنگ مو دارای اعداد و حروف متعددی هستند که هر کدام از آن‌ها نشان‌دهنده معنی و مفهوم خاصی است. به همین دلیل برای انتخاب رنگ موی دلخواه، می‌بایست با شناسایی رنگ پایه موی خود و با توجه به حروف و اعداد در کاتالوگ اقدام به انتخاب نمائید. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاتالوگ خوانی رنگ مو بیشتر آشنا شوید.

کاتالوگ خوانی چیست؟

رنگ مو و تغییر آن یکی از مشخصه‌های زیبایی افراد به خصوص خانم‌ها است که با استفاده از کاتالوگ آن را انتخاب می کنند‌. حروف و اعدادی در کاتالوگ نوشته شده است که بدون آشنایی با آن‌ها انتخاب رنگ برای مو سخت خواهد بود. بنابراین لازم است تا با کاتالوگ خوانی رنگ مو آشنا باشید.

کاتالوگ خوانی چیست؟

تشخیص رنگ مو از روی کاتالوگ

سری N اولین سری در کاتالوگ است که دارای طیف رنگی است که رنگدانه‌های متفاوتی دارند. تناژ رنگدانه‌های این سری بیشتر متمایل به قرمز است. همچنین رنگدانه‌های بنفش، زرد، سبز و آبی در سریN بیشتر دیده می‌شود. بهترین تاثیر این سری زمانی است که تناژ موهای شما گرم باشد. شماره‌های کم‌تر از عدد ۵ موهای دکلره و سفید را به راحتی می‌پوشانند و قابلیت بسیار عالی در این زمینه دارند‌‌. در صورتی که قصد رنگ کردن موهای سفید خود با این رنگ موها را دارید حتما از جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید و از سری رنگ N4 هم در ترکیب رنگ خود استفاده کنید.

ترکیب رنگ مو

توجه کردن به رنگدانه‌ها در کاتالوگ اهمیت زیادی دارد و می‌بایست براساس پایه مو آن را انتخاب کرد. رنگ موی دودی دارای رنگدانه بنفش، رنگ طلایی دارای رنگدانه زرد و رنگ زیتونی رنگدانه سبز دارد. همچنین در رنگ خاکستری رنگدانه آبی و در رنگ شکلاتی، فندقی و ماهگونی رنگدانه قرمز وجود دارد.

رنگ زیتونی

حرف نشان‌دهنده این رنگ M یا O است که به معنای رنگ دانه سبز در آن است. این رنگ، موها را مات کرده و روی پایه مو نسکافه‌ای، دارچین و کنفی از این سری رنگ استفاده می‌شود‌. جهت پوشاندن تارهای قرمز از رنگ شماره O استفاده می‌شود.

تشخیص رنگ مو از روی کاتالوگ

رنگ تنباکویی

این رنگ مو گرم است و پایه قرمز دارد که اگر دکلره موها را کامل باز نکرده باشد باعث سبز شدن تارهای مو خواهد شد.

رنگ ماهگونی

رنگ ماهگونی بیشتر به سمت رنگ موی شرابی گرایش دارد و رنگدانه قرمز دارد. برای اینکه رنگ زیبای ماهگونی داشته باشید می‌توانید رنگ شرابی را با مقداری رنگ بادمجانی ترکیب کنید.‌

رنگ مسی

این رنگ دارای تناژ نارنجی است و در صورت تمایل برای روشن‌تر شدن بیشتر آن می‌توان با مقداری روشن شونده ترکیب کرد.

معنی حروف در کاتالوگ خوانی

حروف مختلفی در کاتالوگ خوانی رنگ مو (Hair color reading chart) وجود دارد که هر یک از آن‌ها مفهوم خاصی دارند و کمک بسیار زیادی به تشخیص رنگ مو می‌کند. سری N رنگ طبیعی، A خاکستری، G رنگ طلایی، C رنگ دودی و Mنشان‌دهنده رنگ زیتونی است. همچنین رنگ بژ با حرف B، رنگ قرمز با حرف R، رنگ مسی با،k روشن مایل به بژ PB، رنگ ماسه‌ای نیز با حرف S نشان داده می‌شود. حرف PG روشن مایل به طلایی و PSروشن مایل به ماسه‌ای است.

معنای اعداد در کاتالوگ

اعداد در کاتالوگ ۱ تا ۱۰ شماره‌گذاری می‌شوند که درجه ۱ به رنگ سیاه است و شماره ۱۰ روشن‌ترین رنگ بلوند است‌، هرچه اعداد آن بالاتر می‌رود روشن‌تر می‌شود. در واقع اعداد نشان‌دهنده تیرگی یا روشنی رنگ مو هستند. اعدادی نظیر ۷ بلوند متوسط و عدد ۴ قهوه‌ای متوسط است.

استفاده از واریاسیون

اغلب اوقات جهت استفاده از رنگ موها و رسیدن به رنگ موی شبیه به کاتالوگ می‌بایست از واریاسیون استفاده کنید. این محصول یک نوع رنگ طبیعی است که خالص است و اغلب جهت پوشاندن موهای سفید و روی موی دکلره استفاده می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد انواع واریاسیون بیشتر بدانید.‌

واریاسیون زرد

این واریاسیون تناژ طلایی دارد و در تمام رنگ‌ها استفاده می‌شود.

واریاسیون سبز

این واریاسیون رنگ قرمز را از بین می‌برد.

واریاسیون نقره‌ای

این واریاسیون تارهای زرد را می‌پوشاند و ضد زردی می‌باشد.‌

واریاسیون آبی

واریاسیون آبی جهت پوشاندن تارهای نارنجی استفاده می‌شود. در واقع رنگ‌های اصلی در کاتالوگ به ده دسته اصلی شامل مشکی تیره، قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای متوسط، قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای خیلی روشن، پلاتینه، بلوند خیلی روشن، بلوند روشن، بلوند متوسط، بلوند تیره تقسیم می‌شود.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *