لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
روشن کردن مو با اکسیدان

بهترین تکنیک برای روشن کردن مو با اکسیدان خالی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

روشن کردن مو با اکسیدان (Lightening hair with oxidant) چگونه است؟ بهترین تکنیک برای روشن کردن مو چیست؟ روشن کردن مو با این ماده چه مزایایی دارد؟ اکثر خانم‌ها از این ماده شیمیایی استفاده کرده‌اند و با آن آشنایی دارند اما نحوه استفاده از آن چگونه است؟ اکسیدان به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند و باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در مو می‌شود. این ماده به همراه دکلره جهت رنگ کردن موها استفاده می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا با روشن کردن مو با اکسیدان بیشتر آشنا شوید.

روشن کردن مو با اکسیدان

روشن کردن مو با این ماده یکی از روش‌های رنگ کردن مو است که می‌توان از انواع مختلف این ماده شیمیایی استفاده کرد. افزایش قدرت روشن کردن موها با افزایش درصد اکسیدان و غلظت آن رابطه مستقیم دارد. غلظت و ترکیبات این ماده در انواع مختلفی تولید می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها ۳ درصد، ۶ درصد و ۹ درصد است.‌ از هر کدام از این درصدها با توجه به میزان دلخواه روشنی مو می‌توانید استفاده کنید. عده‌ای از خانم‌ها به دلیل مضرات دکلره و آسیب بالایی که به مو ‌وارد می‌کند ترجیح می‌دهند از اکسیدان جهت روشن کردن موهای خود استفاده کنند که ضرر آن بسیار کم‌تر است.

روشن کردن مو با اکسیدان

انواع اکسیدان

انتخاب نوع آن به نوع رنگ مو بستگی دارد و در حالت کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند. ۳ درصد که شماره یک است، ۶ درصد که به شماره ۲ شناخته می‌شود و شماره ۳ یا ۹ درصد که میزان روشن‌کنندگی هر کدام متفاوت است.

روش روشن کردن مو با اکسیدان

در صورتی که می‌خواهید از این محصول جهت روشن کردن موهای خود استفاده کنید، ابتدا موها را به میزان لازم با این ماده شیمیایی آغشته کرده و بعد از رسیدن به روشنی دلخواه موها را شسته و خشک کنید و از رنگ موی دلخواه خود روی آن استفاده نمائید. انتخاب نوع اکسیدان با در نظر گرفتن نوع رنگ مو و میزان روشنی دلخواهتان تعیین می‌شود. در صورت استفاده از نوع قوی‌تر، رنگ موها نیز روشن‌تر خواهد شد و سریع‌تر تغییر رنگ خواهد داد. انتخاب مناسب نوع این ماده با توجه به رنگ موها و ضخامت آن‌ها انجام می‌شود.

نکات روشن کردن مو با اکسیدان خالی

روشن کردن مو با اکسیدان آسیب کم‌تری به مو وارد می‌کند، اما در صورتی که به طور صحیح از آن استفاده نشود باعث رسیدن آسیب به تارهای مو خواهد شد. روشن کردن مو با این محصول نیاز به رعایت اصول خاص و چند نکته مهم دارد که در ادامه به توضیح ‌آن‌ها می‌پردازیم.

انتخاب نوع اکسیدان

انتخاب نوع این محصول بسیار اهمیت دارد که با توجه به ضخامت موها و جنس آن‌ها انجام می‌شود. به این ترتیب برای موهای نازک و شکننده بهتر است از اکسیدان‌های ضعیف‌تر مانند ۳ درصد یا ۶ درصد استفاده شود. استفاده از نوع ۹ درصد به دلیل قدرت بالایی که دارد بسیار حساس بوده که در صورت ندانستن نحوه استفاده از آن باعث سوختگی و آسیب به موها خواهد شد.

روشن کردن مویی که قبلاً دکلره شده است

برخی از افراد که قبلاً از دکلره برای موهای خود استفاده کرده‌اند می‌بایست برای روشن کردن مجدد موها به سراغ اکسیدان‌های شماره یک یا دو بروند. موها در این مرحله بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و در صورت استفاده از اکسیدان شماره بالا سوختگی موها به طور قطع اتفاق می‌افتد.

روشن کردن مویی که قبلاً دکلره شده است

مشاوره گرفتن از یک متخصص

شما می‌توانید جهت روشن کردن مو با اکسیدان (Lightening hair with oxidant) خالی از یک متخصص کمک بگیرید. در صورتی که این فرد دارای تجربه زیاد و تخصص بالا باشد به راحتی می‌تواند موها را بدون استفاده از دکلره روشن کند‌. متخصصین این زمینه به راحتی می‌توانند جنس موها را تشخیص داده و بر همین اساس بهترین محصول را معرفی کنند. مدت زمان لازم برای رسیدن موها به پایه مورد نظر نیز اهمیت بسیار زیادی دارد که متخصصین بهترین زمان را به راحتی تشخیص می‌دهند. در صورتی که برای نوع ضعیف این ماده شیمیایی زمان کافی ندارید یا نوع قوی آن به مدت زیادی روی موها بماند نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد.

مزایای روشن کردن مو با اکسیدان خالی

استفاده از این ماده شیمیایی جهت روشن کردن موها نسبت به دکلره مزایای زیادی دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  • کاهش میزان آسیب‌دیدگی موها
  • کاهش هزینه‌ها
  • جلوگیری از سوختگی مو
  • کاهش خشکی مو
  • نیاز نداشتن به مراجعه به آرایشگاه
مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *