لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
انتخاب شامپو ضد شوره

راهنمای انتخاب شامپو ضد‌ شوره مناسب موهایتان

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از مشکلات به شدت رایج در بین بیشتر آقایان و خانم‌ها وجود شوره سر در موها است. امروزه برای رفع این مشکل راهکارهای زیادی معرفی و ارائه شده است که هر یک به نوعی به رفع آن کمک می‌کند. حتما می‌دانید اگر شما برای رفع شوره سر به یک پزشک متخصص مراجعه کنید احتمالا اولین راهکار او پیشنهاد و انتخاب شامپو ضد شوره (Anti dandruff shampoo) خواهد بود. به این منظور شما می‌توانید از شامپو ضد‌ شوره و باکتری CDC 001 استفاده کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما یک راهنمایی مناسب از انتخاب شامپو ضد شوره ارائه دهیم.

چه عواملی باعث ایجاد شوره سر می‌شود؟

مهم‌ترین علت پدید آمدن شوره سر ایجاد نوعی قارچ پوستی روی پوست سر است. این قارچ سیستم ایمنی بدن را برای پاسخگویی تحریک می‌کند. به دنبال پدید آمدن قارچ اختلالات زیادی در عملکرد غدد چربی پوست حاصل می‌شود. ترشح بیش از اندازه چربی منجر به ایجاد شوره سر خواهد شد. اینجا است که انتخاب شامپوهای ضد شوره به کمک شما می‌آید. این شامپوها ترکیبات موثر و فعالی دارند که ضد قارچ هستند و همچنین چربی پوست سر را تنظیم و کنترل می‌کنند.

چه عواملی باعث ایجاد شوره سر می‌شود؟

در شامپو ضد شوره چه ترکیباتی وجود دارد؟

اغلب شامپوهای ضد شوره ترکیباتی به شرح زیر دارند:

پیروکتون اولامین

این ماده ضد‌میکروب و ضد‌قارچ بوده و با عفونت‌های قارچی مبارزه می‌کند.

کیم بازول

این ماده نیز داروی موضعی برای درمان عفونت‌های قارچی پوست مانند شوره سر است.

کتوکونازول

این داروی ضد قارچ با واکنش قارچ مالاسزیا مبارزه کرده و آن را از بین می‌برد.

سلنیوم سولفید

این ترکیب بر غدد چربی پوست تاثیر فوق‌العاده‌ای می‌گذارد و باعث کاهش ترشح چربی نیز می‌شود.

سیک لوپیروکس

سیک لوپیروکس ماده‌ای ضدقارچ بوده که رشد قارچ‌های پوستی را به تعویق می‌اندازد و یا آن‌ها را متوقف می‌کند.

زینک پریتیون

این ماده که به اختصار znp نوشته می‌شود و رشد قارچ‌های پوستی را کاهش داده و با کاهش ترشح چربی غدد پوست سر از میزان شوره آن می‌کاهد. این ماده به نوعی از پیدایش پوسته‌های سر و رشد بی‌رویه سلول‌های پوست جلوگیری می‌کند.

برای انتخاب شامپو ضد شوره و استفاده از آن رعایت چه نکاتی ضروری است؟

برای انتخاب شامپو ضد شوره مناسب موهایتان از شامپوهای مختلف استفاده کنید. محتویات شامپوهای ضد شوره با یکدیگر متفاوت است. همچنین مشکل شوره سر در افراد علل متفاوتی دارد. از این رو انتخاب شامپو ضد شوره (Anti dandruff shampoo)  مو مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است. همواره سعی کنید از شامپوهای متنوع استفاده کنید و در بین آن‌ها موثرترین آن را انتخاب نمایید. در این راه به نکات زیر توجه کنید:

برای انتخاب شامپو ضد شوره و استفاده از آن رعایت چه نکاتی ضروری است؟

از ماساژ شامپو روی پوست سر غافل نشوید

به طور کلی بهتر است همواره شامپوها را متناسب با دستورالعمل ثبت شده بر روی آن‌ها استفاده کنید. روش کلی استفاده از شامپوهای ضدشوره به این گونه است که در ابتدا موهای خود را خیس کنید و سپس مقداری شامپو بر روی موهای خود ریخته و با نوک انگشتان شامپو را بر روی سر ماساژ دهید. در بعضی مواقع نیاز است شامپو حدود ۵ دقیقه روی سر شما بماند و سپس آن را آبکشی کنید.

برای استفاده از شامپو ضد شوره آن را به شکل منظم استفاده کنید

برای درمان شوره سر باید هر یک تا دو روز موهای خود را با استفاده از این شامپو بشویید. پس از بهبود مشکل شوره سر در صورت نیاز می‌توانید از دو شامپوی متفاوت استفاده کنید. در بعضی مواقع استفاده متناوب از یک شامپو تاثیرگذاری آن را کاهش می‌دهد. از این رو بهتر است در کنار آن در طول هفته از یک شامپو دیگر نیز استفاده کنید.

برای افزایش تاثیر شامپو ضد شوره بهتر است چه نکاتی را رعایت کنید؟

برای تاثیر بیشتر راه‌های زیر را انجام دهید:

  • با توجه به نوع موهایتان نسبت به انتخاب شامپو ضد شوره اقدام کنید.
  • برای استفاده از نرم‌کننده‌های عادی از نرم کننده‌های ضدشوره استفاده کنید.
  • مصرف شامپوهایی که حاوی ترکیبات قوی هستند را کاهش دهید.
  • در صورتی که استفاده از شامپو ضد شوره برای شما مفید واقع نشد به پزشک متخصص مراجعه کنید.

استفاده از شامپو ضد شوره و باکتری CDC 001

در این راستا شما می‌توانید از شامپو ضد شوره و باکتری CDC 001 استفاده کنید. این شامپو حاوی روغن‌های چای، نعنا و مریم گلی است و به متعادل کردن چربی پوست سر شما کمک می‌کند. محتویات این شامپو به لایه‌برداری سلول‌های مرده از پوست سر شما کمک می‌کند و میزان شوره سر شما را کاهش می‌دهد. این شامپو از میزان خارش سر می‌کاهد و با کنترل پوسته‌‌های سفید رنگ سر از تشدید آن‌ها می‌کاهد.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *