لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
راهنمای خرید اکسیدان

راهنمای خرید اکسیدان مناسب برای رسیدن به رنگ موی ایده‌آل

آنچه در این مقاله می‌خوانید

حتما شما هم تا به حال با این مشکل مواجه شده‌اید که در خانه خودتان موهای خود را رنگ کرده‌اید اما با وجود رعایت تمامی نکات لازم باز هم به نتیجه دلخواه خود نرسیده‌اید. در نهایت متوجه شده‌اید که درصد اکسیدان شما مناسب نبوده است. راهنمای خرید اکسیدان (Hair bleach buying guide) به شما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری نسبت به رنگ کردن موهای خود اقدام کنید.
در این مقاله قصد داریم شما را با انواع اکسیدان‌ها آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

راهنمای خرید اکسیدان با توجه به درصد یا شماره روی آن

جهت خرید انواع اکسیدان با توجه به درصد و شماره روی آن‌ها باید آن‌ها را بشناسید که در ادامه بیان کردیم:

راهنمای خرید اکسیدان با توجه به درصد یا شماره روی آن

اکسیدان 3 درصد

این اکسیدان در میان همه اکسیدان‌ها ضعیف‌ترین اکسیدان به شمار می‌رود. استفاده از آن برای تکنیک‌هایی مانند رنگساژ مو کاربرد بیشتری دارد. استفاده از این اکسیدان به تثبیت رنگ موی شما کمک می‌کند و آن را تیره‌تر خواهد کرد.

اکسیدان 6 درصد

این اکسیدان تحت عنوان اکسیدان شماره 2 نیز شناخته می‌شود. از این اکسیدان برای ترکیب با رنگ‌های شماره 1 تا 6 بیشتر استفاده می‌شود. از این رو به راحتی سفیدی موها را پوشش می‌دهد. اگر موهای شما چند رنگ شده و تمایل دارید آن‌ها را یکدست و تیره کنید، استفاده از این اکسیدان حسابی به کارتان می‌آید. این اکسیدان خطر سوختن مو را کاهش می‌دهد و عملکردی قابل کنترل دارد. این اکسیدان برای موهای حساس و آسیب‌دیده بیشتر استفاده می‌شود و از سوختگی مو جلوگیری می‌کند.

اکسیدان 9 درصد

این اکسیدان تحت عنوان اکسیدان شماره 2 نیز شناخته می‌شود. در واقع به نوعی برای روشن کردن موها کاربرد بیشتری دارد. همچنین از آن برای رساندن موها به پایه ۷ تا ۹ بیشتر استفاده می‌شود. خاصیت روشن کنندگی این اکسیدان نسبت به اکسیدان 6 درصد بیشتر و نسبت به اکسیدان 12 درصد کم‌تر است. این اکسیدان برای باز کردن موهایی که جنس ضخیم و مقاوم دارند مناسب‌تر است.

اکسیدان 12 درصد

این اکسیدان بالاترین درصد در بین همه اکسیدان‌ها را دارا است. تحت عنوان اکسیدان شماره ۳ نیز شناخته می‌شود و سرعت بالایی در بازکنندگی رنگ موها دارد. به همین خاطر برای ترکیب با پودر دکلره از آن بیشتر استفاده می‌شود. استفاده نادرست از این اکسیدان منجر به سوختگی مو خواهد شد. بنابراین در استفاده از آن باید به خوبی دقت کرد. قدرت و سرعت بالای این اکسیدان باعث خشکی و آسیب دیدن موهای شما خواهد شد. بنابراین در زمان استفاده از آن بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

راهنمای خرید اکسیدان بر اساس جنس مو

به طور کلی جنس مو در رنگ‌پذیری آن بسیار تاثیرگذار است. خوب است بدانید که موهای ضعیف و نازک نسبت به موهای ضخیم و درشت زودتر و در مدت زمان کوتاه‌تری به رنگ دلخواه می‌رسد. چون هر جنس مویی واکنشی متفاوت در برابر رنگ‌پذیری نشان می‌دهد. راهنمای خرید اکسیدان (Hair bleach buying guide) به شما در انتخاب درست آن بیشتر کمک می‌کند. به عنوان مثال موهای نازک رنگ را سریع‌تر به خود جذب می‌کنند از این رو زودتر تغییر رنگ می‌دهند در حالی که موهای ضخیم در برابر رنگ‌پذیری و نفوذ رنگ به کوتیکول مو مقاومت بیشتری دارند.

راهنمای خرید اکسیدان بر اساس جنس مو

موهای نازک

این نوع مو به راحتی تغییر رنگ می‌دهد. برای این نوع مو می‌توان از اکسیدانی با شماره پایین‌تر استفاده کرد.

موهای طبیعی

موهای طبیعی واکنشی طبیعی نسبت به رنگ مو دارند بنابراین برای رنگ کردن آن‌ها از هر اکسیدانی می‌توان استفاده کرد.

موهای ضخیم

تیره‌ شدن یا روشن شدن این موها به طور معمول دشوارتر است. برای رنگ کردن این جنس مو باید از یک اکسیدان قوی استفاده کرد تا زودتر به نتیجه‌ دلخواه رسید. رنگ‌پذیری موهای سفید و جوگندمی که جنس ضخیم‌تری دارند سخت‌تر است.

برای رنگ کردن مو و استفاده از اکسیدان چه نسبتی را باید رعایت کنید؟

تکنیک‌های مختلف رنگ مو مانند هایلایت، رنگساژ و … با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند از این رو برای انتخاب اکسیدان باید از راهنمای خرید اکسیدان استفاده کنید. به طور کلی استفاده از اکسیدان به همراه رنگ مو با نسبت یک و نیم به یک است. به این منظور که اگر شما از یک تیوب ۱۰۰ میلی‌لیتری رنگ مو استفاده کنید می‌توانید تا ۱۵۰ میلی‌لیتر اکسیدان برای ترکیب با آن استفاده کنید. استفاده بیش از حد معمول رنگ موی شما را روشن‌تر و استفاده کم‌تر به تیره شدن رنگ موهای شما منجر می‌شود.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در بالا بررسی کردیم استفاده از اکسیدان برای انواع مو نیاز به آشنایی و تخصص دارد. اگر در این زمینه اطلاعات خود را بیشتر کنید می‌توانید مانند یک فرد حرفه‌ای در خانه موهای خود را رنگ کنید و یا حتی راهنمای خرید اکسیدان برای سایر افراد باشید.  استفاده از اکسیدانی با شماره پایین‌تر برای تیره کردن موها مناسب‌تر است در حالی که اکسیدانی با شماره بالا به روشن شدن موها بیشتر کمک می کند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *