لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
فر کردن مو در خانه

۶ راهکار فوق‌ العاده برای فر کردن مو در خانه

آنچه در این مقاله می‌خوانید

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که از رنگ کردن موهای خود خسته شده‌اید و برای تغییر در ظاهر خود به دنبال راه بهتری هستید. حتما دیده‌اید که فر کردن مو یک شنیون ساده و زیبا است. این روش ساده به راحتی می‌تواند تغییرات چشمگیری در ظاهر شما ایجاد کند. فر کردن مو در خانه (Curling hair at home) یک مهارت بسیار کاربردی است که شما این کار را می‌توانید با ترفندی ساده که استفاده از فر کننده ضد وز CDC است انجام دهید.

قطعا با استفاده از این فرکننده حس بهتری خواهید داشت. کافی است برای آشنایی با این محصول در این مقاله از فروشگاه خرید لوازم آرایشی مهاباد همراه ما باشید. قصد داریم ۶ راهکار فوق‌العاده برای فر کردن مو در منزل را به شما آموزش دهیم.

6 راهکار فوق‌العاده برای فر کردن مو در خانه

به طور کلی برای فر کردن مو در خانه راهکارهای متفاوتی وجود دارد و شما می‌توانید بدون استفاده از حرارت و ابزارهای حرارتی موهای خود را در خانه فر کنید. این راهکارها به شرح زیر هستند:

6 راهکار فوق‌العاده برای فر کردن مو در خانه

موهای خود را ببافید

ساده‌ترین روش فر کردن مو استفاده از بافت است. برای این کار کافی است ابتدا موهای خود را با اسپری کمی مرطوب کنید سپس آن‌ها را ببافید. اگر دوست دارید موهای شما فر درشت داشته باشند آن‌ها را به دو دسته تقسیم کنید و سپس آن‌ها را ببافید. برای فر ریز لازم است تعداد دسته‌های بافت را بیشتر کنید. پس از بافت موهای خود چند ساعت صبر کنید سپس آن‌ها را باز کنید.

از سنجاق استفاده کنید

برای این کار کافی است موهای شما کمی مرطوب باشد. ابتدا موهای خود را به چند دسته تقسیم کنید و با استفاده از انگشتان دست، ساقه مو را به دور یکی از انگشتان پیچیده و تا ریشه آن را رول کنید. سپس با یک سنجاق موی پیچیده شده را روی سر خود ثابت کنید.

از بیگودی استفاده کنید

بیگودی‌ها متفاوتی در بازار موجودند اما تقریبا نحوه‌ استفاده از اکثر آن‌ها مشابه هم است. برای فر کردن مو در خانه (Curling hair at home) با بیگودی می‌توانید با استفاده از یک شامپو حجم‌دهنده موهای خود را بشویید یا آن‌ها را کمی مرطوب کنید. پس از گرفتن رطوبت اضافی مو، آن‌ها را به چند دسته تقسیم کنید و هر دسته را با استفاده از بیگودی پیچیده و فر کنید..پس از این که موهای شما خشک شد بیگودی‌ها را جدا کرده و موهای خود را با انگشتان دست خود باز کنید.

از بیگودی استفاده کنید

از روش گره بانتو استفاده کنید

با استفاده از گره بانتو روی موهای خود فرهای ریز و فنری خواهید داشت. نحوه‌ انجام این روش به این صورت است که ابتدا موهای خود را مرطوب کنید. سپس موهای خود را برای داشتن فرهای ریز‌تر به قسمت‌های کوچک تقسیم کرده و سپس هر قسمت را مانند طناب پیچ دهید. پس از پیچ دادن آن‌ها را به دور خود بچرخانید و با سنجاق روی سر محکم کنید. در نهایت یک کلاه دوش سر کنید و اجازه دهید تا صبح موهای شما در همین حالت بماند. سپس موهای خود را باز کرده و از فر بودن آن‌ها لذت ببرید.

فر کردن مو در خانه با استفاده از جوراب و مدل گوجه

شاید این روش به نظر شما خنده‌دار برسد اما خوب است بدانید اگر موهایی بلند دارید می‌توانید با استفاده از یک جوراب آن‌ها را به شکل دم اسبی ببندید و سپس هر قسمت را به دور آن بپیچید. اجازه دهید یک شب موهای شما در همین حالت بماند. پس از باز کردن جوراب موهای شما فر خواهد شد.

مدل گوجه یک روش شنیون بسیار ساده بوده که برای فر کردن مو در خانه کاربردی است. برای این کار کافی است ابتدا موهای خود را بشویید و یا کمی مرطوب کنید. پس از باز کردن گره‌های مو با شانه، موهای خود را به صورت یک دسته در بالای سر به شکل گوجه ببندید. اگر فرهای ریزتری می‌خواهید تعداد دسته‌ها را بیشتر کنید. سپس با استفاده از سنجاق و کش آن‌ها را روی سر سفت نمایید.

فر کردن مو در خانه با فر کننده ضد وز CDC

برای این کار کافی است از فر کننده ضد وز CDC استفاده کنید. این فرکننده دارای خاصیت نرم‌کنندگی است و به شما کمک می‌کند تا به استایل مناسب خود دست یابید. همچنین با استفاده از آن موهای شما حالتی براق و مخملی پیدا می‌کند. این محصول ضمن فر کردن موهای شما از وز شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *