لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
جلوگیری از وز شدن

ترفند تضمینی برای جلوگیری از وز شدن موها

آنچه در این مقاله می‌خوانید

آیا جلوگیری از وز شدن (Prevent frizz) موها امکان‌پذیر است؟ آیا ترفند تضمینی برای این موضوع وجود دارد؟ امروزه مشکل وز شدن مو یکی از مسائلی است که اکثر افراد با آن درگیر هستند. موهای وز و زبر خوب حالت نمی‌گیرند و مرتب کردن آن‌ها خیلی سخت است. اما چه دلایلی باعث وز شدن موها می‌شود؟ این مشکل تا حد بسیار زیادی قابل جلوگیری است و می‌توان از وز شدن مو جلوگیری کرد.‌

استفاده از ماسک‌های مو یکی از ترفندهای تضمینی جهت جلوگیری از وز موها است. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش‌های جلوگیری از وز شدن مو بیشتر آشنا شوید.

علت وز شدن مو

آیا با عوامل تاثیرگذار روی وز شدن مو آشنا هستید؟ یکی از مهم‌ترین دلایل وز شدن مو کاهش رطوبت آن‌ها است که باعث آسیب‌دیدگی به موها می‌شود. مرطوب بودن محیط نیز باعث افزایش خشکی و وز شدن موها می‌شود به طوری که موها رطوبت محیط را جذب کرده و با دریافت رطوبت هوا خیلی سریع وز می‌شوند.

علت وز شدن مو

روش‌های جلوگیری از وز شدن موها

روش‌های بسیار زیادی برای جلوگیری از وز شدن موها وجود دارد که در ادامه بهترین و موثرترین این روش‌ها را توضیح می‌دهیم:

مرطوب نگهداشتن پوست سر

همانطور که می‌دانید کف سر سالم باعث رشد موهای سالم و زیبا می‌شود. نداشتن رطوبت کافی در پوست سر باعث بروز مشکلاتی از جمله ریزش مو و وز شدن مو می‌شود. با رساندن رطوبت به ساقه موها وز شدگی درمان می‌شود.

به همین دلیل استفاده از شامپوها و نرم کننده‌های طبیعی مانند روغن آرگان و روغن نارگیل باعث رسیدن رطوبت به مو می‌شود. دو بار در هفته با استفاده از ماسک مو نیز رطوبت ساقه مو تامین می‌شود.

استفاده از روبالشی ابریشمی

به منظور جلوگیری از وز شدن موها حتما از روباشی ابریشمی ساتن استفاده کنید.‌ جذب رطوبت روبالشی پنبه‌ای و نخی بسیار بالا است که باعث به وجود آمدن خشکی مو می‌شوند که این خشکی مو باعث بروز وز و آسیب به ریشه و ساقه مو خواهد شد.

استفاده از محصولات مراقبت از مو بدون الکل

همانطور که می‌دانید تعداد بسیار زیادی از این محصولات دارای الکل هستند که باعث خشک شدن ساقه مو می‌شوند. پس هنگام خرید محصولاتی مانند ماسک مو، شامپو، سرم مو و … به اطلاعات درج شده روی بسته‌بندی توجه کنید و محصولات فاقد الکل خریداری کنید.

استفاده از سشوارهای سرامیکی

سشوار و سایر ابزارهای حرارتی باعث خشکی و آسیب به موها می‌شوند، اما سشوارهای سرامیکی به دلیل داشتن یون‌های منفی باعث جلوگیری از وز شدن موها و مانع از خشک شدن ساقه مو می‌شوند.‌ حتی فرکننده‌‌ها و صاف کننده‌ سرامیکی نیز اثرات منفی کمی روی مو می‌گذارند.

روش‌های جلوگیری از وز شدن موها

استفاده از حوله‌ های میکروفیبر

حوله‌های میکروفیبر باعث خشک شدن سریع موها و کاهش وزن آن‌ها می‌شوند. این حوله‌ها بهترین جایگزین برای حوله‌های معمولی و پنبه‌ای هستند.‌ یکی از ویژگی‌های بسیار عالی این حوله‌های میکروفیبر قابلیت جذب بسیار بالا است که بدون آسیب به مو و ایجاد موخوره انجام می‌شود.

شامپو نزدن زیاد

هر روز شامپو زدن باعث وز شدن مو می‌شود و چربی طبیعی پوست سر را از بین می‌برد. به همین دلیل یکی از راه‌های موثر جهت جلوگیری از وز شدن (Prevent frizz) مو شامپو زدن به مقدار کم در طول هفته است. حتما از شامپوهایی که فاقد پارابن و سولفات هستند استفاده کنید چون این ترکیبات باعث وز شدن مو می‌شوند.‌

استفاده از برس موی طبیعی

برس‌هایی که ساخته شده از موی طبیعی هستند چربی طبیعی کف سر را روی ساقه مو پخش می‌کنند و باعث افزایش شادابی و درخشش موها می‌شوند. قابل ذکر است که این برس‌ها مناسب افرادی هستند که موهای صاف یا موج‌دار دارند.

استفاده از ماسک مو

ماسک موها دارای ترکیبات بسیار طبیعی و منحصر به فردی هستند که برای درمان وز شدن مو و خشکی آن کاربرد دارند.‌ این ماسک موها اغلب دارای روغن‌هایی مانند کاملیا و آرگان هستند که باعث افزایش شادابی و درخشندگی موها می‌شوند و بافت مو را احیا می‌کنند‌. افزایش لطافت مو و نرم کنندگی آن‌ها همچنین تغذیه موهای آسیب‌دیده یکی از ویژگی‌های مهم ماسک موها محسوب می‌شوند.

نتیجه گیری

در این مقاله از مهباد گروپ با ترفندهای مهم برای جلوگیری از وز شدن مو آشنا شدید.‌ داشتن موهای خشک و وز بسیار سخت و آزار دهنده است و مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می‌کند. اما راهکارهای زیادی برای جلوگیری از ایجاد وز وجود دارد که با آن‌ها آشنا شدید. استفاده از ماسک برای مو جهت جلوگیری از خشک شدن و وز موها یکی از این راهکارها است، این محصولات به حفظ رطوبت موها کمک می‌کنند.‌

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *