لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
شامپو برای ریزش مو

بهترین شامپو برای ریزش مو خارجی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

استفاده از شامپو برای ریزش مو (Shampoo for hair loss) یکی از شناخته شده‌ترین شیوه‌های درمان ریزش مو است. شرکت‌های ایرانی و خارجی بسیاری در زمینه تولید این شامپوها فعالیت می‌کنند که این شرکت‌ها در حل مشکل ریزش مو نقش بسیار زیادی دارند‌. به طور معمول شامپوهای خارجی برای ریزش مو تاثیرگذاری بیشتری دارند اما در میان این همه شامپو‌های خارجی انتخاب بهترین شامپو کار بسیار دشواری است.

اگر شما هم دغدغه انتخاب بهترین شامپو را دارید ما در این مطلب شما را با ویژگی‌های یک شامپو ریزش مو خوب آشنا می‌کنیم و در نهایت بهترین شامپو برای ریزش مو را به شما معرفی خواهیم کرد.

نکاتی که در زمان انتخاب بهترین شامپو ریزش مو باید به آن توجه کرد

در زمان انتخاب بهترین شامپو نیاز است که حتما به چند نکته توجه کنید در ادامه به بیان کامل این نکات خواهیم پرداخت. نکات مهم در زمان انتخاب شامپو برای ریزش مو شامل موارد زیر هستند:

  • دلایل و علت ریزش موها
  • حساسیت و آلرژی به نوع ترکیبات خاص
  • جنس ‌موهای فرد استفاده کننده شامپو
  • ترکیبات به کار گرفته شده در ساخت شامپو

نکاتی که در زمان انتخاب بهترین شامپو ریزش مو باید به آن توجه کرد

جنس‌ موها

جنس مو اولین نکته‌ای است که در انتخاب شامپو باید به آن توجه کرد. انتخاب شامپو متناسب با جنس و نوع موها کمک شایانی در تاثیرگذاری هر چه بیشتر شامپوها و کاهش مدت زمان طول درمان و اثرگذاری شامپو دارد. در مواردی انتخاب یک شامپو اشتباه و متغیر با جنس موها علاوه بر اینکه در ریزش مو تاثیرگذار نبوده باعث آسیب‌های دیگر به موها می‌شود. بهتر است در زمان انتخاب شامپو متناسب با موهای خود حتما از یک پزشک متخصص مشاوره بگیرید.

دلایل و علت ریزش موها

یکی از موارد اثرگذار دیگر در انتخاب نوع شامپو برای ریزش مو کشف و بررسی علت ریزش مو در فرد است. برای تشخیص این امر بهتر است در ابتدا به یک متخصص مراجعه کنید تا علت ریزش موهای شما مشخص گردد و بعد از مشخص شدن علت آن بهترین شامپو را انتخاب کنید.
به عنوان مثال علت بعضی از ریزش‌های موی سر به دلیل کمبود ریز مغذی‌ها است در این مواقع باید شامپویی را انتخاب نمود که حاوی این ریز مغذی‌ها باشد تا استفاده از آن‌ها باعث تقویت ریشه موها و رشد بیشتر شود.

ترکیبات به کار گرفته شده در ساخت شامپو

یکی از موارد مهم انتخاب شامپو توجه به ترکیبات موجود در آن است. حتما نیاز است ترکیبات به کارگرفته شده در ساخت شامپو دارای تاییدیه علمی باشند. طبق نظر متخصصان بهتر است از شامپویی استفاده کنید که در ساخت آن‌ها از سولفات و رنگ‌های مصنوعی استفاده نشده باشد و به جای آن حاوی مواد سالمی نظیر انواع ویتامین‌ها، روغن‌های گیاهی نظیر روغن نارگیل، گلیسیرین، دم اسب، رزماری و … باشند.

حساسیت و آلرژی به نوع ترکیبات خاص

ترکیبات شامپو دارای اهمیت بسیار زیادی هستند زیرا بسیاری از افراد به نوع خاصی از ترکیبات حساسیت دارند. در صورت حساسیت به نوع ترکیبات خاص شامپو و استفاده از آن باعث ایجاد مشکلات حادتر در فرد می‌گردد.

ویژگی‌ های بهترین شامپو برای ریزش مو

بهترین شامپوهای ریزش مو خارجی دارای ویژگی‌هایی نظیر موارد زیر هستند:

میزان پاک کنندگی

شامپوهای خارجی داری درصد مناسبی مواد پاک‌کننده هستند و با استفاده از آن‌ها موهای سر به طور کامل تمیز می‌شوند و به دنبال آن اکسیژن بیشتری به پوست سر می‌رسد و این امر باعث استقامت مو و تقویت ریشه‌های آن می‌شود.

کنترل چربی سر

میزان چربی سر تاثیر بسیار زیادی در ریزش مو دارد به گونه‌ای که هر چقدر پوست سر چرب‌تر باشد مقاومت مو کم‌تر بوده و ریزش آن بیشتر است. با توجه به این مطلب لازم است شامپویی استفاده گردد تا چربی سر را کنترل کند.

ویژگی‌ های بهترین شامپو برای ریزش مو

میزان خونرسانی به فولیکول‌ های مو

یکی از عوامل اصلی و مهم در داشتن موهای سالم و زیبا فولیکول‌های مو هستند. تقویت آن‌ها باعث جلوگیری از ریزش مو و ضعیف شدن تارهای مو می‌گردد. اگر خونرسانی به فولیکول‌ها به اندازه مناسب باشد مواد مغذی بیشتری به آن‌ها می‌رسد و در نهایت فولیکول‌های مو تقویت و میزان ریزش مو کم‌تر می‌گردد.

ضخیم شدن تارهای مو

ضخیم شدن تارهای مو یکی از نتایج استفاده از بهترین شامپوهای خارجی است. باید گفت هرچقدر ضخامت موها بیشتر باشد میزان ریزش آن‌ها کم‌تر است. بهترین شامپوهای خارجی دارای مواد مغذی مفیدی هستند که استفاده از آن‌ها باعث افزایش ضخامت موها و تقویت ریشه مو می‌شوند.

معرفی بهترین شامپو خارجی برای ریزش مو

یکی از بهترین شامپوها برای ریزش مو که دارای تمام ریز مغذی‌های مورد نیاز موها است شامپو ضد ریزش مو CDC با داشتن ترکیبات منحصر به فرد از معروف‌ترین برندهای حال حاضر شامپو برای ریزش مو (Shampoo for hair loss) است. این شامپوها دارای انواع مختلفی بوده که برای انواع مختلف موها در خانوم‌ها و آقایان قابل استفاده است.

خلاصه

استفاده از شامپو برای ریزش مو یکی از راهکارهای رایج مقابله با ریزش موی سر است که افراد برای خرید انواع شامپوهای ریزش موی خارجی اصل بهتر است به فروشگاه‌های معتبر عرضه‌کننده این محصولات مراجعه نمایند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *