لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
نسبت اکسیدان به رنگ

نسبت اکسیدان به رنگ مو به صورت دقیق چقدر است؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

آیا نسبت اکسیدان به رنگ مو (Ratio of Bleach to developer) را می‌دانید؟ در صورت زیاد یا کم بودن اکسیدان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ این محصول در واقع به عنوان یک فعال‌کننده مو به شمار می‌رود و در رنگ گرفتن موها نقش اساسی دارد. رنگ کردن مو و دانستن نکات آن یک کار کاملا تخصصی است. دانستن میزان این ماده به رنگ مو باعث زیباتر شدن موها و رسیدن به رنگ دلخواه می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی درباره ی نسبت اکسیدان به رنگ مو بدانید.

نکات مهم در نسبت اکسیدان به رنگ مو

یکی از کارهای مورد علاقه خانم‌ها رنگ کردن مو است که به دلیل هزینه‌های زیاد آن ترجیح می‌دهند این کار را در خانه انجام دهند. اما مشکلی که در این رابطه وجود دارد نرسیدن به نتیجه دلخواه و رنگ مورد علاقه آن‌ها است. چند نکته مهم هنگام رنگ کردن مو وجود دارد که در صورت رعایت کردن آن‌ها می‌توان به میزان قابل توجهی به رنگ موی دلخواه خود رسید و موهایی زیبا داشت. این نکات را در ادامه بیان می‌کنیم:

  • نسبت اکسیدان به رنگ مو
  • انتخاب شماره این محصول با توجه به پایه رنگ مورد نظر
  • یکسان بودن نوع برند آن با رنگ مو
  • انتخاب میزان غلظت این ماده با توجه به میزان تیرگی و روشنی رنگ

نکات مهم در نسبت اکسیدان به رنگ مو

انواع اکسیدان

چند نوع مختلف از این محصول در بازار وجود دارد که هر یک از آن‌ها برای یک نوع از رنگ مو کاربرد دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع اکسیدان و کاربرد هر کدام آشنا شوید:

اکسیدان ۳ درصد

این محصول یکی از ضعیف‌ترین نوع آن‌ها است که نام دیگر آن اکسیدان ۰.۵ یا ولوم ۱۰ می‌باشد. این نوع باعث تیره‌تر شدن موها می‌شود و بیشتر برای رنگ‌های تیره مانند مشکی و قهوه‌ای کاربرد دارد.‌ همچنین این محصول باعث ثبات رنگ مو شده و به عنوان رنگساژ در انواع لایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکسیدان ۶ درصد

این محصول نیز با نام ولوم ۲۰ یا شماره یک نیز شناخته می‌شود و بیشتر برای پوشاندن موهای سفید و دکلره کردن ضعیف کاربرد دارد. جهت انجام انواع آمبره، سامبره، رنگ ابرو و ریشه موها نیز از اکسیدان ۶ درصد استفاده می‌شود.

اکسیدان ۹ درصد

نام دیگر نوع ۹ درصد شماره ۲ یا ولوم ۳۰ است که جهت روشن شدن موها و رنگ کردن مو از متوسط تا بلوند کاربرد دارد. این محصول قابلیت روشن‌کنندگی بالایی داشته و کاربرد وسیعی در دکلره کردن دارد.

اکسیدان ۱۲ درصد

ولوم ۴۰ یا شماره ۳ نام دیگر این محصول است که خاصیت روشن‌کنندگی بسیار بالایی دارد و بسیار قوی است. به همین دلیل امکان سوختن موها هنگام استفاده از این دکلره وجود دارد و فردی که از آن استفاده می‌کند باید تخصص و تجربه زیادی داشته باشد. ترجیحا نباید از این محصول جهت دکلره کردن موها استفاده کرد چون آسیب زیادی به مو وارد می‌کند.

نسبت اکسیدان به رنگ مو

با توجه به رنگ مو و حجم موها می‌بایست نسبت اکسیدان را مشخص کرد. در صورت رعایت نکردن این موضوع امکان سوختن و یا قرمزی رنگ موها وجود دارد. رعایت چند نکته در این رابطه مانع از ایجاد مشکلاتی از این قبیل خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با نکات نسبت اکسیدان به رنگ مو بیشتر آشنا شوید.

میزان این ماده باید با توجه به میزان رنگ مو انتخاب شود که مقدار دقیق آن روی جعبه رنگ مو نوشته شده است. در صورتی که روی جعبه عدد 1:2 نوشته شده باشد به این معنی است که برای هر یک رنگ باید دو برابر همان میزان اکسیدان استفاده شود. اما اگر عدد 1:1 روی جعبه مشاهده شود نشان‌دهنده میزان برابر رنگ مو و این ماده است. در صورت روشن بودن رنگ مو از نوع ۹ درصد استفاده کنید و رنگ موی تیره که دارای سفیدی است با نوع ۶ درصد پوشانده می‌شود‌. نوع ۱۲ درصد هم هنگام استفاده از پودر دکلره مورد استفاده قرار می‌گیرد.‌

نسبت اکسیدان به رنگ مو

نکات مهم در انتخاب رنگ مو

قبل از خرید رنگ مو باید با دسته‌بندی این رنگ‌ها و نوع هر رنگ آشنا شوید. رنگ موها از شماره ۱ تا ۱۰ نامگذاری می‌شوند که رنگ شماره ۱۰ روشن‌ترین رنگ و رنگ شماره ۱ هم تیره‌ترین رنگ است. رنگ‌های گرم مانند نارنجی، زرد و قرمز و رنگ‌های سرد نیز شامل سبز، آبی، بنفش و خاکستری می‌شود که با توجه به سلیقه خود می‌توانید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

اشتباهات هنگام انتخاب رنگ مو

گاهی اوقات با توجه به انتخاب ترکیب مناسب رنگ مو و اکسیدان باز هم خانم‌ها به رنگ موی دلخواه خود نمی‌رسند و از رنگ کردن موهای خود پشیمان می‌شوند. توجه داشتن به پایه مو یکی از نکات مهم هنگام خرید رنگ مو است که اغلب به آن توجه نمی‌شود.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *