لوگو نوآوران مهباد امروز
دسته بندی ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید
شامپو برای موهای رنگ شده

ویژگی‌های شامپو برای موهای رنگ شده

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دائما موهای خود را رنگ می‌کنید بهتر است برای سالم ماندن موهای خود از شامپوهای معمولی کم‌تر استفاده کنید. این شامپوها باعث خشک شدن موهای شما می‌شوند و به دنبال آن با مسئله ریزش مو مواجه خواهید شد. یک شامپو برای موهای رنگ شده (Shampoo for colored hair) ضمن داشتن قیمتی مناسب از کیفیت بالایی برخوردار است، شامپوهای زیادی برای موهای رنگ شده در بازار موجود هستند. در این مطلب شما را با ویژگی‌های شامپو برای انواع مو رنگ شده آشنا می‌کنیم.

چرا باید از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند تا مرتب موهای خود را چه به خاطر زیبایی آن چه برای پوشاندن سفیدی موها دائما رنگ کنند، این افراد باید توجه کنند پس از رنگ گرفتن برای پیشگیری از خشک و شکننده شدن موهای خود باید با استفاده از محصولات مناسب یا داروهای گیاهی به خوبی از آن‌ها مراقبت کنند. هرگونه بی‌توجهی به موهای رنگ شده با از دست دادن زیبایی آن‌ها همراه است و در نهایت پشیمانی به همراه خواهد داشت.

چرا باید از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

ویژگی‌های شامپو برای موهای رنگ شده چیست؟

حتما دیده‌اید در زمان خرید شامپو، شامپوهایی متنوع با مشخصاتی خاص مانند شامپو برای موهای رنگ شده، شامپو تقویت‌کننده، شامپو نرم‌کننده، شامپو برای موهای چرب و … وجود دارد. این شامپوها هر کدام برای انواعی از موها موجود هستند، اما شامپو مناسب برای موهای رنگ شده مشخصاتی به شرح زیر دارد:

خاصیت نرم‌کنندگی

به دنبال رنگ شدن موها خشکی و شکننده بودن آن‌ها امری طبیعی است چرا که پس از رنگ شدن مواد شیمیایی به درون کوتیکول مو نفوذ می‌کنند و سبب تخریب آن می‌شوند. یک شامپو برای موهای رنگ شده ضمن داشتن کیفیتی بالا همواره به افزایش لطافت و نرم‌کنندگی موهای شما کمک خواهد کرد.

خاصیت هیدراته یا آبرسانی به موها

ماده‌ حیاتی لازم درون این شامپوها که از نامنظم شدن موها جلوگیری می‌کند ترکیباتی است که موها را آبرسانی می‌کند. این شامپوها از دهیدراته شدن موها جلوگیری می‌کنند و با رساندن آب به ساقه موها آن‌ها را برابر شکستگی حفظ می‌کنند.

خاصیت بدون سولفات بودن

برای تثبیت رنگ موهای شما این شامپوها از فرمول خاصی برخوردارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سولفات از درون ترکیبات آن‌ها حذف شده است.

سولفات چیست؟

سولفات همان ماده‌ی اختصاصی درون بیشتر مواد شوینده مانند انواع پودرهای لباس‌شویی، مایع دستشویی و ظرفشویی و … است که سبب می‌شود ضمن برطرف کردن آلودگی‌ها هنگام شستشو کف زیاد تولید شود. این ماده تا حدی از درون این شامپوها حذف یا ترکیبات سولفاتی آن‌ها کم‌تر شده است، به این ترتیب این شامپوها به حفظ رنگ موهای شما بسیار کمک می‌کند.

کراتین ماده‌ای با ارزش

وجود کراتین موجود در شامپوهای رنگ شده به مقاومت موهای شما در برابر شکنندگی بسیار کمک می‌کند و از خشک شدن آن‌ها پس از رنگ شدن کمک می‌کند.

ماندگاری و تثبیت رنگ مو

هر زمان شما موهای خود را رنگ کنید پس از شستشو به دلیل ترکیبات شامپوها رنگ موهای شما کم‌رنگ‌تر خواهد شد. ترکیبات درون شامپو برای موهای رنگ شده به گونه‌ای است که به حفظ رنگ مو پس از شستشو کمک می‌کند و رنگ را مدت بیشتری بر روی مو ماندگار می‌کند.

ماندگاری و تثبیت رنگ مو

آیا شستشوی روزانه موها درست است؟

شستشوی روزانه موها به شدت ساختمان مو را تخریب می‌کند و برای احیای مجدد آن بایستی هزینه‌ای گزاف بپردازید. اما می‌توانید برای پیشگیری از این کار پس از رنگ کردن موهای خود از شامپو مراقبت از رنگ مو روزانه CDC استفاده کنید.

شامپو مراقبت از رنگ مو CDC چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

این شامپو برای موهای رنگ شده (Shampoo for colored hair) است و با داشتن عصاره کیوی و دانه کتان به براق ماندن موها و قدرت آن‌ها کمک می‌کند و نیز از رنگدانه‌های مو محافظت می‌کند. پروتئین آبکافته‌ گندم و برنج موجود در این محصول موها را به خوبی تغذیه می‌کند و آن‌ها را مستحکم و تقویت کرده و به آن‌ها حالتی لطیف و ابریشمی می‌دهد. اگر شما موهایی رنگ شده دارید و روزانه‌ آن‌ها را می‌شویید کافی است با تهیه‌ این شامپو به تثبیت رنگ موهای خود کمک کنید و آن‌ها را سالم و شاداب نگه دارید.

نتیجه گیری

اگر به دنبال تقویت موهای خود هستید می‌توانید با خرید یک شامپو برای موهای رنگ شده به حفظ شادابی و لطافت موهای خود کمک کنید. امروزه بیشتر افراد با استفاده مداوم از رنگ مو و دکلره به موهای خود آسیب می‌رسانند و مدام موها را می‌شویند. در این زمینه شما می‌توانید برای جلوگیری از تغییر رنگ موهای خود و کمک به تثبیت رنگ‌ آن‌ها این شامپو را خریداری کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *